Бр. 17 (2621), год. ХХХII, 1 - 7 юни 2021 г | Начало | Архив | Реклама | За нас | Контакт |

Розова долина спря Левски (Лом) по пътя му към финал в турнира на АФЛ
След 35 мача без загуба във всички турнири отборът на Левски (Лом) претърпя първото си поражение. Нанесе му го Розова долина (Казанлък) на 1/2 финала от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. На неутрален терен в столичния квартал “Бистрица” третият в класирането на Югоизточната трета лига се наложи с 2:0 и ще спори за трофея с Марек (Дупница).
Символичните домакини от Лом започнаха по-надъхано и обстрелваха на няколко пъти от различни дистанции вратата на съперника. Гол обаче падна в тяхната врата. Това се случи в 6-та мин., когато Венцислав Иванов разпиля защитата на съперника и изведе Пламен Колев на празна врата, който отблизо не сгреши, изпращайки топката зад Диян Вълков. Последваха няколко пропуска пред вратата на Петър Маринов. Първо Мариян Огнянов от фаул изпробва рефлекса на вратаря, а след половин час игра Иво Иванов самопожертвователно изби с глава силен шут от границата на пеналта. 9-минути по-късно Васил Сапунджиев стреля в долния десен ъгъл, но Маринов се хвърли и изби в корнер.
Второто полувреме започна с натиск на “сините” от Лом. В 62-та мин. Мариян Огнянов предприе рейд от дясно и намери в наказателното поле непокрит Йордан Георгиев, който финтира защитник на Розова долина и насочи топката в долния десен ъгъл, но отново Петър Маринов се намеси и спаси.
Символичните гости удвоиха преднината си. В 68-та мин. вратарят Диян Вълков допусна Кольо Чахов да му вкара гол от малък ъгъл. Резултатът остана непроменен, като основна заслуга за това има стражът на “розите” от Казанлък.